Jesteś właścicielem pensjonatu lub restauracji? A może zajmujesz się marketingiem siłowni lub firmy deweloperskiej? Niezależnie od profilu działalności wirtualny spacer po przestrzeni może stać się wyróżnikiem Twojej firmy, który przyniesie Ci nowych klientów. Czym jest wirtualny spacer i dlaczego warto wykorzystać go w nowoczesnych działaniach marketingowych?
Wirtualny spacer – dlaczego sprawdza się w nowoczesnym marketingu i jak się go tworzy?
Kompletna wizytówka firmy w Google uzupełniona o wirtualny spacer znacznie zwiększa wiarygodność i zaufanie w oczach obecnych i przyszłych klientów. Warto zdecydować się na to nowoczesne narzędzie marketingowe, tym bardziej że jest one łatwe i szybkie do wykonania, a także dostępne w atrakcyjnej cenie, a skutkuje wzrostem konwersji. Poza wizytówką Google możesz wykorzystać go w wielu innych miejscach, np. na portalach rezerwacyjnych, w artykułach sponsorowanych albo na własnej stronie firmowej.
Wystarczy skorzystać z oferty firmy godnej polecenia, która za pomocą zaawansowanej technologicznie kamery (np. Matterport Pro 2) zeskanuje pomieszczenie, a uzyskany obraz prześle do chmury, gdzie panoramy sferyczne zostaną połączone do postaci wirtualnego spaceru. Po uzyskaniu płynności przejść i wyłączeniu punktów technicznych spacer 3D jest udostępniany w wizytówce Google i innych miejscach w zależności od pomysłu na działania marketingowe firmy.
Wirtualny spacer 360 – dla kogo i w jakich branżach sprawdzi się najlepiej?
Na wirtualny spacer często patrzy się wyłącznie jak na nowoczesne narzędzie marketingowe, które buduje przewagę firmy nad konkurencją i zachęca klientów do odwiedzenia restauracji, zakupu karnetu na siłownię czy wykupienia noclegu. Jeśli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad zleceniem przygotowania wirtualnego spaceru po siedzibie przedsiębiorstwa, spójrz na to narzędzie także jak na materiał, który może zachęcić ciekawych kandydatów do wzięcia udziału w rekrutacji na kluczowe stanowisko. Piękne zielone wnętrza, duże biurka oraz nowoczesne udogodnienia, takie jak strefa wypoczynkowa czy ogród na dachu budynku, mogą zachęcić poszukiwanego specjalistę do wzięcia udziału w rekrutacji. Widzisz jeszcze inne zastosowanie dla spacerów 3D? Zastosuj je z myślą o rozwoju swojej firmy!
Wirtualne spacery 360 sprawdzają się w takich branżach jak:
- Sprzedaż i wynajem nieruchomości. Spacer 3D po domu lub mieszkaniu pozwala zainteresowanym wyobrazić sobie codzienne życie w nowych czterech kątach. To także doskonały sposób na promocję wnętrz przez branżę hotelarską, a także wynajem przestrzeni biurowych, wystawienniczych i konferencyjnych.
- Beauty i fitness. Wirtualny spacer można udostępnić w wizytówce Google. Z kolei tzw. mattertagi np. na urządzeniach ćwiczeń pozwolą klientom obejrzeć filmiki instruktażowe, a tagi umieszczone m.in. na urządzeniach w salonie kosmetycznym i SPA – poznać opis zabiegów i ich cennik.
- Handel i sprzedaż. W tej branży możliwość udostępnienia wirtualnego spaceru ma wiele różnych korzyści dla klientów, pracowników i kadry zarządzającej. Trójwymiarowe odwzorowanie całego sklepu dzięki tagom pozwala na zakupy w sklepie internetowym wprost z przestrzeni 3D lub przeprowadzenie onboardingu nowych pracowników z zakresu lokalizacji produktów w sklepie, a także ułatwia zaplanowanie rozmieszczenia produktów na półkach, np. z sezonowej oferty promocyjnej.
Najważniejsze zalety wirtualnego spaceru 3D jako narzędzia marketingowego
- Oszczędność czasu. Klienci, kontrahenci lub przyszli pracownicy mogą zobaczyć miejsce noclegu czy miejsce pracy o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca na świecie – to ważne wsparcie działań marketingowych i employer brandingowych.
- Dostępność spaceru 3D w Google Street View. Istnieje możliwość umieszczenia wirtualnego spaceru 360 w wizytówce Google, co z pewnością okaże się ważnym wyróżnikiem na tle konkurencji.
- Wiele możliwości wykorzystania spaceru 3D w działaniach marketingowych, employer brandingowych czy sprzedaży. Wirtualny spacer po obiekcie to nie tylko promocja przestrzeni do sprzedaży lub wynajęcia, lecz także możliwość zastosowania specjalnych oznaczeń (tzw. mattertagów), które mogą przekierowywać na zewnętrzne strony internetowe, takie jak portale rezerwacyjne, zakładka z menu restauracyjnym, kanał w serwisie YouTube czy sklep internetowy.
Podsumowując, wirtualny spacer to nowoczesny materiał graficzny, który nawet o 300% zwiększa zaangażowanie internautów w porównaniu do oglądania tradycyjnych zdjęć. Technologia tworzenia wirtualnych spacerów została opracowana w taki sposób, aby stworzyć wrażanie rzeczywistego spaceru po wnętrzach o różnym charakterze. Materiały można udostępniać, np. w wizytówce Google, na portalach rezerwacyjnych i/lub na stronie firmowej, co może okazać się ważnym wyróżnikiem Twojego pensjonatu, restauracji czy klubu fitness na tle konkurencji. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wirtualne spacery 360 Matterport w jakości 4K, które oglądającemu dają wrażenie, jakby rzeczywiście poruszał się w oglądanych wnętrzach.